Co je ženský kruh?

Ženský kruh je bezpečný prostor, ve kterém můžeš být sama sebou a se sebou. Je založen na vzájemném respektu, úctě, schopnosti být otevřené, naslouchat srdcem a mluvit ze srdce. Každý kruh má své téma, kterému se věnujeme.

Každá průvodkyně dává do kruhu kousek sebe a vede ho trošku jinak, jedinečně. Já ráda zařazuji:

 • intuitivní, spontánní tanec na hudbu, která ladí s tématem
 • sdílení se ženami, co se nám právě děje, i k danému tématu
 • prožitkové techniky – vizualizace, meditace, práce s tělem, s dechem, zpěv
 • společné tvoření
 • drobné rituály

/Všechny techniky a aktivity jsou dobrovolné :)/

Obrázek vydá za 1000 slov, tento je vytvořený z referencí od žen, které chodí na kruhy, které pořádám.

A tady jsem jednu z těchto žen vyzpovídala ♡.

Kruhy naživo

Ženské kruhy naživo pořádám v Halenkovicích či v Napajedlích (mezi Zlínem a Uherským Hradištěm).

Online kruhy

Pokud to máš ke mně daleko, můžeme se vidět i online.

Máš otázku?

Zeptej se ve skupině, popřípadě využij Messenger, najdeš mě tam pod přezdívkou Baruza Baru. Nebo mi napiš na mail baru@mesicnistezka.cz.

Kruhy naživo

 • KDE: Halenkovice nebo Napajedla
 • KDY: jednou za tři týdny ve čtvrtek 16:30 – 19:30
 • CENA: 350 Kč
 • Možnost koupit balíčky kruhů po třech nebo pěti
  (to pak vychází 300 Kč/kruh)
oheň, kruh, sesterství

KDY A KDE?

Živé ženské kruhy pořádám jednou za tři týdny ve čtvrtek od 16:30 do 19:30.

Pokud je počasí příznivé, scházíme se u nás v Halenkovicích u ohně. Pokud nám počasí nepřeje, kruh probíhá v tanečním sále na Novém klášteře v Napajedlích.

Veškeré informace vždy doplním do Facebookové pozvánky a posílám mailem všem přihlášeným.

CO SI MÁM VZÍT S SEBOU?

S sebou si vezmi podložku na cvičení, popřípadě deku a malý polštářek. Pohodlné oblečení, ve kterém se cítíš dobře. Klidně můžeš vzít i něco na zub. Pití je zajištěno.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ CHCI PŘIJÍT?

Mrkni na Nejbližší akce, kde dávám možnost se na kruhy přihlásit. Můžeš mě také sledovat na Facebooku nebo se přidat do soukromé Facebookové skupiny Vlčice z Měsíční stezky – sdílení a inspirace, kam dávám přednostně všechny pozvánky.

A CENA?

Vstup na jeden kruh je 350 Kč a můžeš platit na místě. Popřípadě si můžeš předplatit balíček kruhů.

„Je to prostě pohlazení na duši v úžasném kolektivu žen.“

Ženské kruhy u Barunky jsou pro mě dávkou energie, napojení se na sebe a ujištění, že mě někdo přijímá takovou, jaká jsem. Barča je velmi vnímavá a kruhy vede citlivě s ohledem na potřeby všech přítomných. Cením si její otevřenosti k nám a ochotě učit se novým věcem, překonávat překážky. Z kruhů vždy odcházím vnitřně klidná, s pocitem přijímající komunity. Barču a její kruhy vřele doporučuji. Je to prostě pohlazení na duši v úžasném kolektivu žen.

ZUZANA KUBÍNOVÁ

„Je to úžasné a inspirativní. Energie ze vzájemného sdílení, ze které čerpám ještě dlouho potom…“

Barčo, chci ti moc poděkovat za všechno, co děláš, tvoříš a vymýšlíš pro svou smečku… Vždy se za vámi do kruhu teším, je to pro mě relax. Prostor, kde se setkávám sama se sebou a podělím se o svůj svět s ostatními. Je to pro mě obrovská vzpruha, zastavení se, vyklidněni a odpočinek zároveň. Je to úžasné a inspirativní. Energie ze vzájemného sdílení, ze které čerpám ještě dlouho potom… Děkuji mockrát a jsem šťastná a vděčná, že jsem toho každý měsíc součástí!“

DARINA H.

„Je moc fajn vychutnat si na kruhu čas pro sebe, bytí v přítomnosti, zklidnění při vizualizaci, zároveň ženské sdílení, slova, která pohladí, když je třeba.“

Svoboda, smích, slzy, emoce, to jsou slova, co se mi vybaví, když pomyslím na Barčiny ženské kruhy. Barčiny ženské kruhy si užívám už od jejich počátků a maximálně si je užívám od začátku do konce. Pokaždé se těším na tanec (obzvláště ten v přírodě nebo kolem ohně, který správně rozproudí energii). Obdivuji, jak Barča dokáže sladit hudbu k tématu kruhu. Běžně žiju ve svém uspěchaném vesmíru, tak je moc fajn vychutnat si na kruhu čas pro sebe, bytí v přítomnosti, zklidnění při vizualizaci, zároveň ženské sdílení, slova, která pohladí, když je třeba. Barči jako průvodkyně si vážím pro její autentičnost, empatii a moudrost. Už se těším, až se budu moct zúčastnit i nějakého rituálu, který Barča povede.

Jana k.

Témata živých kruhů 2021

Rok 2021 je ve znamení divošky :). Kruhy totiž budu tvořit na témata z knihy Ženy, které běhaly s vlky od Clarissy Pinkoly Estés. Budeme se věnovat archetypu divoké ženy z různých úhlů. Mým snem je poskytnout ženám možnost si knihu prožít, protože je skvělá a mně osobně změnila život.

KRUHY SE BUDOU KONAT V SOULADU S VLÁDNÍMI OPATŘENÍMI /popřípadě budou zrušeny/.

Knihou začneme i rok 2022, ať to máme vše pohromadě 😉

8. 7. 2021

Žena kostra

… nám osvětlí, co to znamená povaha života-smrti-života.

29. 7. 2021

Ošklivé káčátko

… nám ukáže, jak důležité je nalézt svou smečku.

19. 8. 2021

La Mariposa

… nás naučí, jak být šťastné a radostné ve svém těle.

9. 9. 2021

Rudé boty

… nás povedou k poznání, jaký je rozdíl mezi divokou a zdivočelou ženou.

30. 9. 2021

Tulení kůže

… nám ukáže, jak důležité je vracet se sama k sobě a dávat si čas pro sebe.

21. 10. 2021

La Llorona

… nás naučí, jak obnovit svou tvořivost.

11. 11. 2021

Baubo

… nás pozve k poznání posvátné sexuality.

2. 12. 2021

Půlměsíční medvěd

… nám ukáže, jak nakládat se vztekem a jak odpustit.

20. 1. 2022

Žena s vlasy ze zlata

… nám vysvětlí povahu tajemství.

10. 2. 2022

Bezruká panna

… nás provede zasvěcením vytrvalosti.

„Je to zcela jiná forma společného sdílení a bytí než v běžném, uspěchaném, často povrchním životě.“

Na Kruzích mohu být sama sebou. Díky specifické atmosféře se zde učím vyjadřovat své niterné emoce. Je to zcela jiná forma společného sdílení a bytí než v běžném, uspěchaném, často povrchním životě.

Barunka je mi velmi citlivou a empatickou průvodkyní, se kterou se cítím v bezpečí. Sálá z ní klid a zemitá moudrost.

Lenka Soukupová

Můžu se tu ponořit sama do sebe a uvědomit si, kým ve skutečnosti jsem.

“Na Kruhy k Barče chodím ráda. Je tu prostor ke sdílení radostí i trápení, které každá máme. Můžu se tu díky Barče ponořit sama do sebe a uvědomit si, kým ve skutečnosti jsem. A v neposlední řadě se tu cítím bezpečně, vím, že odsud se řečené věci prostě neodnášejí. Děkuji Ti, Barčo.“

NAĎA HANÁČKOVÁ

„Tyto ženské kruhy jsou pro mě jako příjemná duševní lázeň..“

Tyto ženské kruhy jsou pro mě jako příjemná duševní lázeň. Baru kruhy vede přirozeně a jemně. Poctivě si dělá přípravy, které je ale schopná flexibilně opustit a reagovat na vzniklou dynamiku skupiny a emoce přítomných žen, aby se pak znova vrátila ke svému záměru a tématu. Nově příchozím se nenásilně věnuje, aby se na kruhu cítily přijímány a mohly se stát součástí skupiny. Tato setkání mi dávají pocit sounáležitosti, vždy odcházím povzbuzená a odpočatá.

EVA NOVOTNÁ

Balíčky vstupů na kruhy

Balíčky slouží jako permanentka – když na kruh přijdeš, škrtnu Ti jeden vstup. Balíček platí 1 rok od zakoupení.

Na konkrétní kruh je ale nutné se vždy ještě přihlásit. Odkazy na přihlášení najdeš vždy na stránce Nejbližší akce.

Pokud máš o balíček zájem, napiš mi mail na baru@mesicnistezka.cz.

Balíček 3 kruhů

1050 Kč

900 Kč

Balíček 5 kruhů

1750 Kč

1500 Kč

„Je velice potřebné a léčivé sdílet v bezpečném prostoru ženského kruhu.“

Baruška je pro mne člověk plný inspirace a vidím v ní spolu s dalšími ženami, které se na krásné rituály ženství a cestu poznávání zpět síly Matky přírody daly, další pokračovatelku Žítkovských a jiných bohyní v tomto kraji. 🙂

Je velice potřebné a léčivé sdílet v bezpečném prostoru ženského kruhu své pocity, trápení, ale i radosti a potěšení, co nám život nabízí.

Doporučuji všem ženám nejen její ženské kruhy, ale i její průvodcovství přechodovými rituály, které se postupně do našich životů vrací a jsou potřeba odžít.”

Jana kvasničáková

„Spoznávanie sa, prijímanie sa, stíšenie sa, prejaviť sa, zdielať, inšpirovať sa, oslobodiť sa alebo len tak byť v prítomnosti.“

“Letí Ti ešte jedno obrovské ĎAKUJEM za to, že niečo takéto organizuješ. Cítim, že je to potreba a mne osobne to otvára dvere do všeličoho možného. Spoznávanie sa, prijímanie sa, stíšenie sa, prejaviť sa, zdielať, inšpirovať sa, oslobodiť sa alebo len tak byť v prítomnosti. Je to na jednej strane veľká výzva pre každú z nás a na druhej strane veľký dar, že sme si k tomu našli v tomto dnešnom uponáhľanom a konzumnom svete cestu. Teším sa na ďalšie spoločné kruhy, kruhy medzi ženami, matkami, kamarátkami, sestrami, manželkami, milenkami či priateľkami.“

Alexandra MikuŠková

„Velice si cením toho, že je kruh jak pro ženy sdílné, tak i pro ty méně či vůbec.“

“Kruhy s Bárou jsou pro mě radost. Člověk se zde uvolní, protože je v bezpečném prostoru žen a může tak v sobě objevovat a probouzet tu vlčici v sobě. Tu atmosféru radosti, volnosti a bezpečí tvoří prvotně Bára a nás pak tím prostě nakazí. Vrchol radosti zažívám při tančení, kdy se vnořím do sebe a do hudby. Bářin výběr písniček je prostě skvělý a ladí s tématem kruhu. Občas mám chuť kruh jen protančit.

Pokaždé mě fascinuje, jak Bára zpracuje téma kruhu. To moudro, co z knih a života čerpá, umí lehce a srozumitelně předat dál. Mám moc ráda její smysl pro humor, díky tomu i těžké téma podá s lehkostí a nadhledem.

Velice si cením toho, že je kruh jak pro ženy sdílné, tak i pro ty méně či vůbec – což je můj případ. Můžu klidně jen naslouchat a zpracovat si vše v sobě.

Z kruhu odcházím nabitá energií, která ve mně rezonuje do dalšího úplňku a jsem zase o kousek blíž své vnitřní vlčici.”

LUCIe Buroňová

Online kruhy

 • KDE: U tebe doma přes platformu Zoom
 • KDY: všední den od 18:00 – 20:00
 • CENA: 300 Kč

KDY A KDE?

V roce 2021 plánuji online kruhy zatím jen v rámci prožitkového kurzu Vlčí stopou. Může se ale stát, že občas vyhlásím nějaký kruh i mimo kurz.

Mrkni na Nejbližší akce, kde dávám možnost se na kruhy přihlásit. Můžeš mě také sledovat na Facebooku nebo se přidat do soukromé Facebookové skupiny Vlčice z Měsíční stezky – sdílení a inspirace, kam dávám přednostně všechny pozvánky.

JAK TO PROBÍHÁ TECHNICKY?

Používám aplikaci Zoom. Pro co nejlepší zážitek je potřeba počítač, notebook, nebo telefon s kamerou a mikrofonem.

Pokud se budeš připojovat přes počítač či notebook, stačí Ti webový prohlížeč, i když je lepší mít i jejich aplikaci. Pokud použiješ telefon, nainstaluj si aplikaci Zoom pro Android či iPhone.

V den kruhu Ti pošlu na email, přes který ses přihlásila, odkaz, na který stačí kliknout a jsi na kruhu. Přihlašovat je se možné do 18:10, poté již začínáme.

Pokud máš jakékoliv otázky ohledně techniky, dej mi vědět. Ráda Ti je zodpovím či jinak pomohu.

A CENA?

Vstup na jeden kruh je 300 Kč a platí se před kruhem převodem na účet.

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder