Co je ženský kruh?

Ženský kruh je bezpečný prostor, ve kterém můžeš být sama sebou a se sebou. Je založen na vzájemném respektu, úctě, schopnosti být otevřené, naslouchat srdcem a mluvit ze srdce. Každý kruh má své téma, kterému se věnujeme.

Kdy a kde se kruhy konají?

Kruhy probíhají jednou měsíčně ve čtvrtek kolem úplňku od 16:30 do 19:30. Pokud je počasí příznivé, scházíme se u nás v Halenkovicích u ohně. Pokud nám počasí nepřeje, kruh probíhá v tanečním sále na Novém klášteře v Napajedlích. Veškeré informace vždy doplním do facebookové pozvánky a posílám mailem všem přihlášeným.

Pokud jsi zdaleka, nevyhovuje Ti čas, máš malé děti nebo Ti živé kruhy nevychází z jakéhokoliv jiného důvodu, můžeš se přidat na online kruhy, které pořádám na stejná témata.

Co mám udělat, když chci přijít?

Pokud bys ráda přišla, mrkni na Nejbližší akce, kam dávám možnost se na kruhy přihlásit. Můžeš mě také sledovat na Facebooku nebo se přidat do soukromé Facebookové skupiny Vlčice z Měsíční stezky – sdílení a inspirace, kam dávám přednostně všechny pozvánky.

Co si s sebou mám na ženský kruh vzit?

S sebou si vezmi podložku na cvičení, popřípadě deku a malý polštářek. Pohodlné oblečení, ve kterém se cítíš dobře. Klidně můžeš vzít i něco na zub. Pití je zajištěno.

Jaká je cena kruhu?

Příspěvek za organizaci a pronájem prostoru je 250 Kč. Jak jsem k tomu dospěla, si můžeš přečíst tady.

Jak ženský kruh probíhá?

Kruh většinou probíhá následovně. Nejprve se přivítáme, posdílíme, jak jsme se měly, popřípadě cokoliv zrovna řešíme. Již u přivítání naťuknu dané téma kruhu. Poté spontánně, intuitivně tančíme na hudbu, která ladí s daným tématem. Následuje povídání o tématu, sdílení zkušeností, myšlenek, cokoliv nás k němu napadne. Dále zařazuji různé meditace, práci s dechem, zpěv manter, imaginace, cvičení a jiné techniky.

Na jaké témata se mohu těšit?

Kruhy v roce 2020 vychází z Kola roku a rituálů s ním spojených. V roce 2019 vycházela témata z indiánských názvů měsíců.

Jaké jsou termíny kruhů v roce 2020?

9.1. – Element vzduchu, bohyně Danu a Meluzína

6.2. – Imbolc, Hromnice, archetyp dívky, bohyně Brigit a Zora I

12.3. – Imbolc, Hromnice, archetyp dívky, bohyně Brigit a Zora II

9.4. – Ostara, jarní rovnodennost, element ohně, bohyně Artha a Vesna

7.5. (?) – Beltane, archetyp milenky, bohyně Rhiannon a Lada

V půlce května budu rodit, a poté si budu držet šestinedělí. Proto je květnový i srpnový kruh s otazníkem. Aktuality přidám do Facebookové skupiny.

6.8. (?) – Lammas, Dožínky, archetyp matky, bohyně Ker a Živa I

3.9. – Lammas, Dožínky, archetyp matky, bohyně Ker a Živa II

1.10. – Mabon, podzimní rovnodennost, element země, bohyně Bambha a Mokoš

29.10. – Samhain, Dušicky, archetyp stařeny, bohyně Morana

3.12. – Předvánoční relax

V tématech, které vychází na dva kruhy se budeme tématu věnovat více do hloubky a z jiného úhlu pohledu.

Na něco jsem zapomněla?

Zeptej se ve skupině, popřípadě využij Messenger, najdeš mě tam pod přezdívkou Baruza Baru. Nebo mi napiš na mail baru@mesicnistezka.cz.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *